| Ronaldo_Alex_1993 a întrebat:

Salut, as dori sa stiu pana la ce inaltime as putea sa cresc, am 13 ani happy si 1, 60-1,63 happy mama are 1, 60 si tata 1, 75-1,78 as putea sa ma fac de 1, 80 chiar 1, 85... ca sport fac fotbal pe strada cel mai des si cat de curand voi merge la o echipa dar asta nu conteaza... Deci pot creste pana la inaltimea dorita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Salut.

Pe scurs, raspunsul este da.

In principiu este putin cam devreme sa te pronunti asupra acestei chestii.

Daca tii neaparat mergi la doctorul endocrinolog si intreaba despre situatia ta.

In principiu ai putea sa urmezi un tratament cu hormoni de crestere, dar cred ca la varsta ta este cam prea devreme.

2 răspunsuri:
| DeeaV a răspuns:

E posibil, incearca basketul si inotul pentru a lua in inaltime ^_^

| Ronaldo_Alex_1993 explică:

Cristi deci as puite ajunge la inaltimea dorita adi 1, 80?