| OnWeed a întrebat:

As dori si eu niste metode simple de a accelera cresterea parului. Am auzit ca daca te speli des pe cap si ca daca mananci drojdie creste mai repede, este adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Spalatul pe cap este indicat pentru mentinerea unui par curat si frumos.Nu stiu daca o sa-ti creasca mai repede sau mai incet.De drojdie nu am auzit sa aiba astfel de efect, dar iti recomand vitamine gen vitamax si o alimentatie sanatoasa cu multe proteine.

| anka a răspuns:

Uleiul de ricin ajuta la cresterea parului.
Tratamentul presupune masarea pielii capului cu ulei de ricin din abundenta inainte de culcare timp de trei zile pe saptamana. Bineinteles a doua zi pielea capului trebuie bine spalata si clatita.

cami
| cami a răspuns:

Parul creste mai repede ziua decat noaptea, si mai repede vara decat iarna. Nu cred ca este prea viabila faza cu spalatul, din contra-risti sa-ti obligi pielea capului sa secrete mai mult sebum. Tine-ti-l strans intr-o coada, si ia-ti un aport de vitamina A.

| OnWeed explică:

Eu nu am zis sa mananci drojdie cruda, s-a inteles gresit rolling on the floor, ma refeream ca mancarea produselor care contin multa drojdie ajuta la asta tongue

Multumesc de sfaturi happytongue

| Monique_3125 a răspuns:

Buna! Uleiul de ricin este ff bun... l`am incercat si eu si chiar da rezultate...happy

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Drojdie?laughing)rolling on the floor)rolling on the floor)rolling on the floor doamne iarta malaughing) cum ma sa mananci drojdie?laughing)) pai ce esti cozonac?raised eyebrows vrei sa dai p`afara laughing)))))))). ulei de ricin e bunwinking

| RuXaaNdRRa a răspuns:

Nu ai sa fi o pufoasa laughinglaughing
incearca infuzie de urzica si niste oua
pur si simplu ti le pui in cap

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit si eu de drojdie de bere! dar cel mai indicat este un amestec din ulei de ricin, ulei de masline, esenta rozmarin, zeama de lamaie! succes

| Heng a răspuns:

Nu stiu, intreaba un medic...

| justyoanna007 a răspuns:

Nu folosi ulei de ricin, o sa iti fac parul unsuros, foloseste samponul Favisan pentru cresterea parului.Credema e cel mai bun! Sper ca te-am ajutat. Funda?