| MosCraciun a întrebat:

Salut, as vrea sa ma apuc de lupte greco-romane, dar am auzit ca daca faci lupte si ridici greutati nu mai cresti in inaltime, este adevarat?
Ca sa stiu daca ma apuc sau nu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Buii a răspuns:

E adevarat ca daca ridici greutati de la o varta frageda nu mai cresti, dar nu e neaparat nevoie sa stai in picioare sa le ridici deasupra capului. Mic ramai doar daca le ridici deasupra capuluiwinking, eu zic sa te apuci, am prieteni care sunt la greco-romane si sau dezvoltat foarte bine (la muschi ma refer)

2 răspunsuri:
| marius577 a răspuns:

Am un coleg care e vice-campion pe judet la lupte greco-romane si e cam scund, nu stiu ce sa spun dar mai bine te apuci de alte sporturi, pentru ca aceste lupte sunt mai grele si cu categoria(trebuie sa ai grija ce mananci) si cu antrenamentele.

| basinaDecuc a răspuns:

Salut du-te la lupte grecoromane daca faci trachuni urcae pe franghie si daca ai 15 ani sau peste poti ridica haltere si eu fac lupte de 2 ani crede-ma