| akashi4 a întrebat:

Salut as vrea sa ma apuc de sala si as vrea sa stiu ce trebuie sa mananc si nu mananc, ca sa slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Nu mai bea altceva in afara de apa si nu mai manca nimic facut cu zahar, faina, orez sau cartofi.

| En3Rgi a răspuns:

Trebuie sa consumi alimente care contin proteine(carne de pui, sa bei lapte, sa mananci oua din cand in cand, sa mananci sanatos, salate si fructe dupa fiecare masa) si clar sa nu mananci shaorma sau fast-food, chip-suri, ciocolata, sucuri etc.Se exclud din meniu.Si mai mult trebuie sa pui masa musculara decat sa slabesti, ca doar pentru asta este sala, daca vrei sa slabesti poti sa alergi si sa mananci putin.A si nu uita, sa stai hidratat, bafta!

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Nu o sa te apuci tu de sala laughing) daca ai vrea cu adevarat sa incepi, nu ai folosi "as vrea" ai folosi "o sa ma apuc" laughing

| alexandru0995 a răspuns:

Ca sa poti sa mananci iti recomand putine proteine

| alexandru0995 a răspuns (pentru alexandru0995):

Scuze pentru raspunsul meu ..am vrut sa zic ca poti lua proteine pentru a avea pofta de mancare exista la catena, inca odata imi cer scuze

| EstiSiSuntExemplu a răspuns:

Pentru un răspuns extrem de sigur, poți să-l întrebi pe antrenorul tău.Dar oricum mănâncă multe fructe și legume și nu foarte multa carne, încearcă sa o eviți oricât de greu ar fi.
Succes