| Andreeaioan115 a întrebat:

Salut,as vrea sa va intreb ce remedii naturiste sunt pentru un somn profund? Sufar de insomnii deja de o luna si 2 saptamani. Dau funda.Am nevoie de ajutor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| llllraullll a răspuns:

Remediu naturist? Fa plimbari prin natura. Elibereaza-ti mintea de toate chestiile care se intampla in jurul tau si nu fac nimic altceva decat sa te puna intr-o stare proasta. Si ai grija, daca treci prin unele faze mai nasoale nu inseamna ca trebuie sa treci la pastile.
No pain no gain.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| romeo78 a răspuns:

Remedii naturiste pentru un somn liniștit și profund nu există, în ciuda a ceea ce ar spune unii! Doar un consult medical la un medic specialist psihiatru vă poate rezolva problema! Doar un medic specialist psihiatru are dreptul de a elibera rețete de somnifere și calmante. Plus, vă va consulta și consilia, căci doar pastilele nu pot rezolva problema insomniei!
Sănătate!

| Violleta2022 a răspuns:

Mananca seara mult mai putin de cat mananci acum, iar masa de seara sa fie cu cel putin 3 ore inainte de culcare.
Adica, daca mergi in pat la ora 10, cina trebuei sa fie la ora 7 si nu mai mananci nimic pana la culcare.

| Donsavas a răspuns:

Dacă intr adevar suferi asa cum spui, nu mai ceri sfaturi pe net de la persoane neavizate sau remedii naturiste...mergi direct la psihiatru! Acesta se ocupă cu tulburările de somn.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la ipohondrie și anxietate nu poți dormi mergi la un medic specialist, și în legătură cu acea durere sub coasta îți recomand să vizitezi alt medic pentru un diagnostic corect chiar dacă primul ți o zis ca nu ai nimic, ceva ai dacă acuzi dureri deci îți recomand o vizita la alt gastroenterolog. Încearcă melatonina alt tip de somnifer nu îți recomand decât dat de către un specialist

| OctavianSps a răspuns:

Sunt exact in aceeasi situatie, am 3x24 ore nedormite iar inainte de asta 6 dormite dupa alte 3x24. Melatonina nu ajuta, am incercat diferite solutii, ce iti pot recomanda cat de cat sa amelioreze insomnia este siropul de lavanda si medicamentul Sedatif PC. Sper sa fi ok.