| Ava1231 a întrebat:

Salut.
Aseară am fost in club și am venit pe la 6 și m-am culcat și am dormit vreo 6 ore.
Problema e că îmi țiuie urechile foarte tare și le simt înfundate. Nu mă dor sau ceva dar e o senzație foarte nașpa și mă sperie foarte rău.
Am mai pățit asta când am mers prin cluburi dar că acum niciodată. De obicei îmi trecea după câteva ore de somn...
A mai pățit cineva așa? Va rog spuneti mi și va rog nu mă speriați că ia deja foarte panicata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De la muzica dată foarte tare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De la muzica tare

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când mai mergi acolo, pune un pic de vată în urechi.

| dullcat a răspuns:

Buna.Iti va trece.Incearca sa mananci sanatos si sa te odihnesti.Iar data viitoare poate ar fi mai intelept sa scazi putin nivelul de distractie si party hard, daca vrei sa nu se mai repete experienta.

| Frank51 a răspuns:

Pe mine mă ține 2-3 zile țiuitul. Aud chiar distorsionat laughing

Îți revii după câteva zile în funcție de cât de tare era muzica. Eu evit cluburile mici unde boxele sunt foarte aproape, de când merg la cluburi mai mari a doua zi dimineața aud perfect.

| Ava1231 explică (pentru Frank51):

Asta e problema și la mine
Că simt o senzație ciudată rău pe lângă urechi, parca am ceva pe ele
Și da, aseară am fost Intr un local super mic unde muzica era tare
Când am mers in cluburi mai mari, mi am revenit după câteva ore de somn

| Sofer a răspuns:

E de la muzica tare.

| anonim3247 a răspuns:

Eu am de peste 25 de ani ce ai tu acum și tot de la muzica din cluburi tare.

| anonim3247 a răspuns:

Eu mergeam cam de 2 -3 ori în cluburi pe săptămână între 22 de ani și 27 de ani, țiuitul nu mi-a trecut niciodată.

| Celestina003 a răspuns:

E normal.