| Anonimm69 a întrebat:

Salut, aseara am mancat multe prostii, foarte multe.Problema e ca, am dormit foarte bine dar dimineata asta, m-am trezit cu o senzatie de greata, am fost la baie dar inca imi e rau si parca simt ca inca a ramas ceva in stomac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IonutCG90 a răspuns:

Salut. Curata ti stomacul si cu fructe dimineata mereu. Indicat e sa nu mananci prostii seara, dimineata merge... Dar daca o faci, dimineata curata-ti stomacul de exemplu cu KIWI, sunt fantastice. Cam orice fruct merge insa, fructe nu trebuiesc sa lipseasca din alimentatia zilnica a oricarui om, daca lipseste, macar legume. Daca nici alea, macar ceaiuri... Ceva ceva tot trebuie sa ai, dar cam asta e ordinea. Parerea mea, nu ca vreau acum sa slabesc imaginea si importanta ceaiului, sunt ceaiuri foarte valoroase dar depinde cum le iei si pentru ce. Sper ca am fost de folos.

4 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Cand te simti asa, bea cel putin o cana cu ala, roteste.ti. ijlocul putin si apoi vomita pentru a da afara ce nu e bun.
Un prieten a fost atat de incapatanat incat, in loc sa vomote o mancare ce a imceput sa se strice in el, a luat medicamente... Si incele din urma, a ajuns la urgente cu toxiimfectie alimemtara unde i s.au efectuat spalaturi. Toate acestea pentru ca nu m.a ascultat cand i.am zis ca stomacul iti da semne cand mancarea nu ii ok si trebuie data afara (adica vomitata)

| Andreeush a răspuns:

Bea apă cu lămâie, o să te ajute.

| WhiteLife a răspuns:

Poți încerca să iei Metoclopramid, mănâncă pâine uscată (prăjită la toaster) și bea ceai de menta.

| Sorin7777 a răspuns:

Carbune medicinal