| RastaMAN222 a întrebat:

Aseara am mancat o punga de chipsuri,mai bine zis jumate din punga si azi de dimineata ma durea stomacul si am avut o stare de greata,am vomitat,dar am vomitat fara lichid adica am vomitat chipsurile ca atunci ca si cum le-ai mesteca si le-ai scuipa,forma aceea de "bolovan",am vomitat destul de greu,si treaba e ca acum tot am o stare de greata,ma doare putin capul si ma ustura si doare in gat cand inghit,am o senzatie de nod si e foarte naspa,precizez ca ma ustura si pe piept, in dreapta si in spate cand inghit mancare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Pot fi ceva arsuri de la stomac sau fierea, mergi la o farmacie ca iti zice aia ce sa iei

| PsyhoChild a răspuns (pentru InVisible99):

Nu ii mai zice de fiere.este doar toxiinfectie.zappy a facut de la pateu iar el de la cipsuri

| JustBlackNoGrey a răspuns:

Trebuie sa bei o cana sau 2 cani cu apa, apoi sa iit bagi coada de la periuta de dinti pe gat si sa mai vomiti ce a mai ramas acolo din cipsuri ca sa nu faci toxiinfectie alimentara!

si pe viitor, daca nu te poti abtine de la mancare, mancare mananca cu CEL TARZIU 2 ore inainte de culcare! dupa care sa bei 2 cani cu apa!