| anonim_4396 a întrebat:

Aseară am simțit o pulsație foarte puternică a inimii, pe moment am crezut că-mi iese inima din piept. Am simțit de parcă inima brusc ar fi crescut și mi s-ar fi împrăștiat în cavitatea toracică. Nu mi sa mai întâmplat asta până acum.
Ce-a fost de fapt? nail biting straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil ai fost expus la un efort fizic sau psihic puternic, care au provocat acele palpitatii.
Cand mai simti asemenea palpitatii intense, imediat aseaza-te relaxat undeva si asteapta linistit, fara sa vorbesti sau sa te misti.
In 10-15 minute de relaxare, organismul isi va reveni, te vei simti mai bine, DAR in continuare misca-te incet, relaxat, cel putin o zi!
Evita situatiile stresante (de efort fizic si psihic)!

Daca asemenea palpitatii se repeta la intervale relativ mici (la mai putin de o luna), atunci mergi la medic pentru un examen cardiac (EKG)!

| sierra1 a răspuns:

Du-te dom'le la medic dacă ții la sănătatea ta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te la un control sau chiar fă mai multe controale, iar dacă nu ți se găsește nimic posibil să ai probleme cu anxietatea

| Teo29 a răspuns:

Consumi Energizante, cafea strong si nu prea te odihnesti?