| ombladon156 a întrebat:

Astazi la scoala a inceput sa ma usture o alunita de pe fata, nu ma ustura prea rau, nu este rupta nu e rosie doar ma ustura ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Nu-i face nimic alunitei, dar incearca sa-ti programezi un consult la un medic specialist dermatolog.
http://www.i-medic.ro/boli/alunitelenevii-melanocitari

| daassh a răspuns:

Te duci la medicul de familie sau la un dermatlog.Succes!

| Havok83 a răspuns:

Nu o scormonii sau sa te scarpini las-o, asa eventual date cu o crema ceva poate o trece

| Lapusneanu a răspuns:

Te speli frumos, eviti sa te scarpini sau orice alta leziune sau substante toxice si daca durerea persista intrebi la cabinetul scolar poate te faci si cu o scutire daca ii zambesti frumos lu tanti doctor.

| d4ea a răspuns:

Du-te la un dermatolog. poate ti-o scoate si scapi de probleme.