| Mehico a întrebat:

Salut, astazi la scoala la ora de sport am avut un accident care sa soldat cu o entorsa la genunchi.Maine voi merge la doctor insa ce vreau eu sa va intreb este ce fel de entorsa este? Usoara, medie sau grava... avand in vedere faptul ca pot sa ma deplasez cu piciorul la care m-am ranit, pot chiar sa imi sprijin tot corpul pe acel picior insa nu pot indoi genuchiul prea mult si genuchiul s-a umflat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Th3Striker a răspuns:

Inseamna ca ai o entorsa usoara. O cunostinta a facut entorsa la genunchi si de 3 ani de zile inca mai simte durerea acolo. Dar daca te poti lasa in el sunt convins ca iti va trece repede, si mai ales ca esti tanar(daca ai ora de sport esti sub 25 de ani). Dar totusi un control nu strica pentru ca poti vedea daca ai complicatii(gen tendoane rupte etc).