| Dima_Alin_1998 a întrebat:

Salut,astăzi m-am lovit intr-o bucata de fier și a apărut o zgârietură la obraz, are în jur de 5 cm spre sus.Nu este foarte adanca.Pana acum m-am dat cu Betadina pentru a nu se infecta rana, ce pot face sa nu apară și o cicatrice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SomethingFunni a răspuns:

Crema hidratanta, dar nu prea multa.
Nu te atinge de rana 3 saptamani.
In rest e vorba de sansa.

1 răspuns:
| StrongHeart a răspuns:

Sper ca ai dezinfectat zona sau macar ai dat cu apa rece in momentul in care s-a intamplat.