| bestgirlofal a întrebat:

ati putea sa imi spuneti ce ar trebui sa mananc ca sa slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca apa si covrigei
in 2 saptamani esti scandura...

nu serios acum
mananca normal
3 mese pe zi
si ultima masa maxim la ora 6 jum 7 cel tarziu

si paine doar dimineata
in rest apa intre mese
fara prajeli
doar gratare
fara zahar doar miere si mai putina si dinaia
salate de varza supe de varza
fructe
mere...cartofi fierti
fara gustari intre mese happy ca astea de **** pe veci si s-a dus cura ta

10 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
Sau mai bine zis "să nu mănânci"...
Evită să mănânci după orele 18:00, nu mânca dulciuri și alimente ce conțin grăsimi.
Consumă foarte multe fructe, bea foarte multe lichide și fă mult sport.
Sfatul meu este să faci până te obișnuiești, 10 abdomene dimineața și 10 abdomene seara + 10 genoflexiuni dimineața și 10 genoflexiuni, seara.
După 2-3 zile mărești numărul acestora, și faci din ce în ce mai multe. Recomandat ar fi maximum 30, ca să nu ai parte de o febră musculară.
Sănătate!

| Zazu a răspuns:

Mult sport, asta ar fi felul principal.Combinat cu salate,fructe, apa, peste si carne alba.

| KaterinaPetrova a răspuns:

Buna. trebuie sa ai 3 mese pe zi obligatoriu.si nu numai pentru sa slabesti, ci sa nici nu te imbolnavesti.:d

dimineata la 7-8.pranz la 10-11-12, cina la 6-7
simplu.asa pare nu?laughing insa te obisnuiesti mai greu cu cina.

trebuie sa mananci sanatos,fructe, legume, peste, carne de pui, margarina cu omega 3, 6 incearca becel,nicii nu contine colesterol:d, ciorbe, supe, salate

insa trebuie sa renunti la : Prajeli in ulei,untura, poti manca doar ulei de masline cu salata, Grasime animala (poti manca un gratar pe saptamana, este chiar binevenit organismului), Bauturi acidulate. deci trebuie sa renunti la cola chiar de e light, zero sau cum o fi, si sa incerci sa mananci mai putina paine, ar trebui sa treci pe paine de secara., si desigur... dulciuri excesive, insa nu sa fie excluse pentru ca si glucidele sunt benefice creierului. un croissant pe zi sau cine stie un compot, ptuin gem, miere.happy

trebuie sa mananci alimente bogate in fier, de ex cereale integrale(titan) la micul dejn cu lapte.si te-ai asigurat de multe minerale si vitamine, fibre pe care cele mai multe le iei de fructe, calciu pe care il poti lua din lactate.happy

bafta

| NickiMinaj a răspuns:

Din experienta mea iti pot spune ca sunt 2 feluri mari si late de a slabi : ori faci sport pana pici si mananci foarte calculat, dar suficient, ori mananci relativ putin o perioada, pana incepe sa aiba rezultate.

| gigel68 a răspuns:

Nimic.

| pushtius1 a răspuns:

Iti recomand ceva ce te va ajuta, pe mine unul m-a ajutat, solutia o gasesti pe http://slabeste-usor.info ti se genereaza diete si exercitii personalizate!

| Liquify a răspuns:

Nu exista mancaruri de slabit. Sfatul meu e sa nu te iei dupa internet si mituri. Mergi la un nutritionist care o sa iti recomande o dieta conceputa pentru metabolismul tau si stilul tau de viata. Daca te decizi sa urmezi diete de pe internet se poate sa ai rezultate neplacute deoarece corpul tau nu va fi obisnuit cu schimbarile bruste in dieta si risti la incheierea dietei sa pui la loc toate kilogramele slabite. Nu stiu cati ani ai dar poti cere si sfatul mamei tale daca esti minora in ceea ce priveste vizita la un nutritionist.
P.S: Fa sport. Doar schimb regimul alimentar nu vei obtine rezultate vizibile.

| ionut6715 a răspuns:

Http://slabeste-usor.info uitate aici;-)

| Larisa_8916 a răspuns:

Nu stiu, dar eu am auzit ca sexu slabeste, fa mult sex si slabesti si asa poti sa maananci ce vrei

| 112Catalin a răspuns:

Rabdari prajite happy