| Ruines a întrebat:

Salut,
Atunci cand incerc sa fac flotari in palme(flotari normale.) ma doare foarte foarte tare incheietura, adica nu pot face deloc in palme( pot doar in pumni...). De asemenea, atunci cand imi rotesc incheietura(de exemplu daca fac incalzire) imi pocneste destul de tare... Ce as putea sa fac? sad Ar fi recomandat sa imi leg niste bandaje pentru a proteja incheietura sau? Care ar putea fi problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Ai lipsa de calciu, incheieturile tale sunt slabe din cauza asta. Lipsa de calciu poate duce la multe boli ale oaselor. Iti recomand Eurovita Calciu cu Vitamina D3, are un pret bun si acum au si oferta speciala. Costa cam 35 de lei dar ai o luna de zile si este foarte folositor.Incearca 3 luni si vei simti diferenta foarte clar. Oasele pocnesc la oricine, dar cei slabuti in general nu au nici calciu, deci e mai zgomotos la ei.

Răspuns utilizator avertizat
| darius1001 a răspuns:

Lipsa de calciu dar incerca vre 3 saptamani sa consumi multe calori si dupa sa nu imi fi asa slabut si dupa te apuci de sala nu stiu incepi cu cateva flotari dupa tot urci de exemplu sa zicem ca normal faci 10 timp de o saptamana faci 10 si a doua saptamaan treci la 15 si tot asa nu stiu sfatu meu multa bafta

Răspuns utilizator avertizat
| darius1001 a răspuns:

Din cauza metabolismului poate nu ai cu cine sa sameni gras nu stiu baga sala cat mai multa ia ceva vitamine nu stiu dar mult noroc.

Răspuns utilizator avertizat
| darius1001 a răspuns:

Nu stiu spune-le sa-ti ia vitamine daca ia proteine si baga sala nu stiu daca parinti tau sunt supraponderali n-ai cum sa fi slab trebuie sa iei vitamine sau daca vrei sa faci muschi ia proteine.

Răspuns utilizator avertizat