| Shadow136o a întrebat:

Salut! Atunci când sunt foarte foarte excitat, pățesc sa ma înroșesc pe corp. Imi apar pete roșii pe corp. Cum ar fi pe fata, piept, mâini, tind sa cred ca pe tot corpul. Nu rămâne asa, dispare după câteva minute. Ce se întâmplă în corpul meu când pățesc asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sangele alearga prin vene, cu viteza accelerata...
Stai cuminte, ca este foarte normal acest lucru!

| blackann a răspuns:

Nu te lua dupa Violetta...ea mereu se baga in seama complet aiurea si vb pe langa..vai de ea!
Nu este ceva normal neaparat, dar nici grav. Mergi la dermatolog cel mai bine. Pot fi si semn de alergie, esti sigur ca doar atunci cand esti excitat se intampla?