| Dinicuvskoskinveinsteigar a întrebat:

Salut.
Azi a inceput sa ma doara pe partea dreapta putin mai sus de buric. Ma doare doar cand fac miscare de exemplu cand alerg. Cand stau jos/merg normal nu am nici o durere.
NU am fost operat de apendicita. Dar am avut o "durere" de apendicita acum 2-3 ani si aceea durere este acolo intre corp si piciorul drept si in plus se lasa pe picior dar acum nu, fix in acel loc.
Mentionez faptul ca am 2 antrenamente de fotbal pe zi a cate 2 ore fiecare, dimineata si seara.
Un coleg a mai avut chestia asta si mi-a zis ca e de la prea mult efort.
Atentie, NU am senzatii de voma/ameteli sau alte chestii.
Ce am? Cum pot rezolva? In cat timp trece durerea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pare a fii ficatul sau colecistul. In principiu, colegul tau are dreptate, poate fii de la efort si mamncare nu prea sanatoasa.

| Gino_Giuseppe_1988 a răspuns:

Depui prea mult efort.
Ai doua optiuni:
1.Renunti la unul din antrenamente.
2.Cand durere isi face simtita prezenta ia o pauza pana iti trece.

| Dinicuvskoskinveinsteigar explică (pentru Gino_Giuseppe_1988):

Pai nu trece gen doar daca stau jos trece. Sa iau o pauza de o saptamana de la antrenamente?

| SuziR a răspuns:

E ceva normal, eu mereu patesc cand alerg foarte tare sa ma doara mai sus de buric chiar sub coaste.