| Anonim420420 a întrebat:

Azi am baut dupa 2 ani un energizant. Am baut un energizant si imi e tare frica. Am baut azi si o ceasca de cafea dimineata. Risc sa am probleme cu inima pentru o "zi de placeri"? Sau nu am nici o problema daca nu beau constant? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Nu e bai

| Panamax a răspuns:

Probleme ai, dar nu la inima.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa bei si des si zilnic daca consumi moderat.
energinzatul e zahar la greu si cofeina.

| Speranta12 a răspuns:

Am baut un energizant si imi e tare frica. Risc sa am probleme cu inima pentru o "zi de placeri"?

Ce naiv gandesti.

Răspuns utilizator avertizat
| thefunkytroll a răspuns:

Depinde de organism. Sunt oameni care beau mai multe pe zi si nu pățesc nimic, pe termen scurt cel puțin. Bineînțeles, nu e recomandat. Personal, nu beau niciodată mai mult de unul pe zi, însă nu beau everyday. Mai mult imi cumpar pentru ca e ieftinlaughing

| Andraaa15axm a răspuns:

Iti inteleg teama, dar nu ai niciun motiv sa te sperii. Ce varsta ai? Ideea e sa nu devina un obicei, pentru ca in timp, spre batranete, da, ar putea afecta si cofeina nu e deloc sanatoasa. Eu consider ca maxim 2 cafele pe zi, dupa varsta de 18 ani, sunt suficiente.

| PatriPisaru76 a răspuns:

Ba prost mai ești