| AndreySebY123 a întrebat:

Salut! Azi am facut o radiografie. Si un dinte cu nervul scos nu are linia aceaa alba uniforma. Adica la mijloc este mai groasa si testul mai subtire. Dar din cat am putut observa eu este pana la radacina. Este ok?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu ai impresia ca pe TPU stau doctori? Nu stim, mergi cu această radiografie la un cabinet stomatologic unde un medic speciaist un stomatolog o va vedea si o sa i ti spună, noi nici nu am vazut radiografia ta iar din povesti nu poti pune diagnostice.

| sierra1 a răspuns:

Du-te dom'le la stomatolog, e vorba de gura ta aici, cred că ții la ea

| Laura162 a răspuns:

Daca imi imaginez bine ce zici, posibil sa fie obturatia de canal. Cand iti scoate un nerv, canalul nu ramane gol, ti-l plombeaza si pe el. Pe radiografie, in general, plombele se vad alb mai intens.

Mergi la dentist. Iti va spune clar ce e si daca e ok, mai ales cu radiografia in fata.