| Faranume242424 a întrebat:

Azi am zburat cu avionul si la aterizare m-a durut foarte tare capul ( Menționez ca am făcut doua zboruri, )
Si ochii, iar ochiul drept este jumătate roșu, ce s-a întâmplat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu s-a intamplat nimic din cauza avionului sau a zborului stai linistit. Poate tea luat asa curentu cum zic oamenii, in avion este de obicei cam frig, aia dau aerul conditionat jos rau si poate ai o raceala, ori e doara o coincidenta ca s-a intamplat acum cand ai zburat.

| N0xEterniS a răspuns:

Nu sunt experimentat cand vine vorba de probleme de sanatate, ar trebui sa astepti un raspuns mai elaborat, dar cred ca este tensiunea arteriala din cauza zborului se schimba. E ok, putina odihna si esti ca nou/a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta o pățesc și eu ...este de la presiune se înfundă urechile, te doare capul tot felul de efecte.

Răspuns utilizator avertizat
| tril a răspuns:

E vorba de presiune. Se schimba cand cobori/urci brusc.
Totusi, nu ar fi rau sa consulti un medic. Pentru ca la un moment dat sa nu ai probleme cu vase sparte.