| Andrei53 a întrebat:

Salut, azi cand ma jucam afara fotbal, am alunecat si m-am julit, totul a fost ok, pana cand am ajuns acasa si am vazut ca in palma, in locul unde m-am julit, sub piele aveam un punct, ma gandesc ca mi-a intrat o pietricica, ar trebui sa fac ceva sau sa o las asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ssspup a răspuns:

Daca chiar crezi ca este o pietricica iti recomand sa te duci la medicul de familie; acesta iti va da cel mai bun sfat. Poate ai nevoie de o injectie,sau ceva de genul. Decât sa provoci aparitia unei infectii cam nasoale din punctul meu de vedere,mai bine de tu duci la un medic. De asemenea,iti poti dezinfecta acasa rana înainte sa te duci la doctor. Poti folosi apa oxigenată, Spirt, sau iod. Poate ca nu este neapărat o piatra. Poate este dor o pată de murdărie, gen pământ sau altceva. Presupun ca daca ar trebui sa fie o piatra ai simti ceva tare in interior, nu? Nu cred ca poti trece asa de usor cu vederea. Oricum, sper ca ti.am fost de ajutor. Totusi.cel mai bine ar fi sa te duci la medicul de familie. Fundă? big grin

| Andrei53 explică (pentru Ssspup):

Ok,multumesc de sfat

4 răspunsuri:
| KillaNoFilla a răspuns:

Cel mai probabil e doar un mic cheag de sange

| AnthonyWhite a răspuns:

Trebuie sa mergi la doctor neaparat ca sa scoata ce e acolo si sa dezinfecteze, de ce?
pentru ca se poate infecta si apoi ajungi mai rau

| Qadri_Anis_1990 a răspuns:

Doctor frate