| Dragooos a întrebat:

Salut azi diimineata cand am vrut sa iau un covor de pe bara si am ridicat bratul drept in Sus, dintro data parca mi sa pus un junghi nu stiu sa explic exact parte de sus de la umăr putin in jos pe spate si in fata pe piept in acelasi loc ma tine si ma doare, oare mi sa sucit vrun muschi? Voi ce parere aveti ce imi recomandati? Sau funda plzz

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Eu cred ca este un junghi. Cam in 1-2 saptamani iti va trece.
Consuma pepene rosu.
"Combaterea durerilor musculare.
Pepenele rosu amelioreaza durerile musculare si imbunatateste capacitatea de recuperare dupa efort in cazul sportivilor de performanta. Cercetatorii cred ca efectul analgezic se datoreaza aminoacidului citrulina, furnizat de acest fruct."
Sursa: http://www.sfatulmedicului.ro/......nale_13331
Trebuiesc si exercitii fizice in fiecare dimineata.