| PopescuAlin a întrebat:

Salut.
Azi dupa amiaza am fost la tara la bunicii mei si am taiat niste copaci din aceia cu tepi pe trunchi si nu stiu cum am reusit dar mi s-a infipt in mana deasupra la degetul inelar putin mai jos de incheietura era infipt cam 4mm si dupa a inceput sa se umfle si sa ma doara. Faza e ca acum daca misc incheietura spre dreapta ma doare tendonul de la deget. S-ar putea sa fie din cauza ca am atins tendonul cu tepul acela?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa dai cu spirt, si sa pui un plasture ceva acolo si sa nu il mai fortezi.

| PopescuAlin explică:

4 cm*