| xSNGHOSTx a întrebat:

Salut, azi si ieri a aparut la stiri un nou virus care afecteaza copiii si batranii, simptomele sunt febra, durere in gat, frisoane etc.
Daca nu ma insel numele incepe cu H, stie cineva cum se cheama?
Am aceste simptome de 2 zile plus febra non stop, am incercat de la pastile, la tricou ud sosete cu otet.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Ce canal/site de stiri urmaresti? Mergi la medici si lasa remediile babesti. Poate fi doar o raceala si nu are sens sa iti faci griji pana cand nu afli ce zice medicul de familie.

| xSNGHOSTx explică (pentru dullcat):

Nu m-am uitat eu la tv
dar mi au spus alte persoane
o simpla raceala nu este pentru ca o raceala nu se comporta asa

Răspuns utilizator avertizat