| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Cand iti pierzi pofta de mancare, care e cea mai buna solutie?
Vreau sa mentionez ca mananc 5 mese pe zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Parerea mea este ca ar trebui sa consulti medicul pentru niste analize.
http://medicul.net/nutritie/pierderea-poftei-de-mancare/
Multa sanatate!
Te pup!

| Jasm a răspuns:

Recomand o doza de nutrienti: consuma hrana sanatoasa, precum legume, fructe, nuci (hidratate), seminte (hidratate). Corpul va dori mai mult si va cere mai mult. Sa-i dai mai mult (tot alimente sanatoase, pe cat posibil).

| darkpaul99 a răspuns:

Mie cand nu mi-e foame ma duc la fotbal si joc 2 3 ture si mi se face foame

| anonim_4396 explică (pentru darkpaul99):

Good for you.