| pulx a întrebat:

Cand tusesc si rareori cand expectorez, o data cu expectoratie vine si un miros urat ca sa ii spun asa. Puteti sa imi dati un sfat pana luni, cand ajung la medic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| eanadandre a răspuns:

Si eu patesc la fel.O sa ma duc luni la medic

| pulx explică (pentru eanadandre):

Eu cred ca este mai mult un virus ceva, sa nu fi facut vreo infecte. Daca ajungi inaintea mea sa imi spui si mie happy.

| eanadandre a răspuns (pentru pulx):

Da desigur! Acum sper.sa nu fie ceva mai grav?

| pulx explică (pentru eanadandre):

Sper. Mai am prieteni care tusesc dar mnaa, nu expectoreaza.

| pulx explică (pentru eanadandre):

Pe mine m-a gasit cu o traheita si mi-a dat antibioti.

| eanadandre a răspuns (pentru pulx):

Cum se numeste ca la mine e doctorul in concediu pana pe 3 decembrie si nu mai sunt doctori prin zona mea.Cum se numeste antibioticul?

| pulx explică (pentru eanadandre):

Iau epistat, ceforan(antibioticul) si tusssin. Bine, acum nu zic sa iei mai bine intrebi farmacistul.

| eanadandre a răspuns (pentru pulx):

Da! multumesc din suflet!

| pulx explică:

Ai vreo idee ce ar putea fi, gen vreo infectie sau cev?

| ee a răspuns (pentru pulx):

Te speli pe dinti dupa fiecare masa...

| pulx explică (pentru ee):

Dimineata si seara, folosesc si apa de gura si ata dentara. happy

| eanadandre a răspuns (pentru ee):

Da si eu ma spal pe dinti dimineata si seara