| AlexandruIonuț1 a întrebat:

Care ati zice ca e cea mai usoara metoda de slabit daca ai burta? Am auzit ca abdomenele si miscarea sunt. Poate stiti si altele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| Sunshine123 a răspuns:

Singura metoda care te poate ajuta cu adevarat e alimentatia corecta care conteaza in proportie de 80% in procesul de slabire, iar apoi exercitiile si miscarea in procent de 20%. Daca ai burta iti recomand sa renunti la sucurile carbogazoase, bere, alcool si sa le inlocuiesti cu apa plata, nu minerala ci plata. Eu le am inlocuit pentru 4 luni cat tineam dieta iar burta mea nici macar nu se mai umfla cand mancam ceva, ramanea plata, era foarte satisfacator sa imi simt tricourile largi in zona aceea, deci iti recomand sa incerci sa faci ceea ce am scris mai sus si pe langa asta, nu uita sa te inarmezi cu rabdare, pentru ca doar asa vei vedea rezultate.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cardio și dietă.

| RAY a răspuns:

Cate kg ai? inaltime?

| alina2k18 a răspuns:

Mananca fara prajeli si mancare procesata, redu portiile daca mananci f mult, mai subtire cu alcoolul daca esti consumator, abdomenele sunt pentru intarirea muschilor abdominali nu pentru dat jos grasimea.

| Bizon95 a răspuns:

Burta e cel mai greu de dat jos
se pune prima si se duce ultima
in general ideea e ca grasimea e chiar langa centru de greutate si deci e cel mai usor de "carat"

ca sa ai un abdomen plat ar trebui sa consumi cam cu o treime mai multe calorii decat cate arzi, si sa arzi cel putin o mie pe zi facand sport
ASA au modelele de top corpul super HOT, nu prin infometare NESANATOASA

| brokxy a răspuns:

Iti zic e dar e cam greu si pentru mine.
Daca nu mananci nimic cu zahar, bomboane, sucuri acidulate, ciocolata, DULCE nimic, in vreo 3 saptamani dai jos pana la 5 kilograme. Si fara paine. Si paste.
Dieta e importanta si ea! Daca totusi esti ca mine si nu te poti tine de dieta laughing
Baga mare la exercitiul asta fa de vreo 30-50 de ori baga mare la astea https://youtu.be/Xyd_fa5zoEU Intr-o saptamana ai scapat de burta. Depinde si cat de mare e dar daca nu e asa mare se face plata repede dupa exercitiul ala. E ca abdomenele dar mai usor. Nu trebuie sa te ridici cu totul doar putin umerii si ti privirea catre tavan ca sa faci corect vei simtii cum te arde ceea ce e bine sa simti, e mai bun decat abdomenele.Si usor de facut!