| Sufar a întrebat:

Salut, care este cel mai bun, consistent kefir de pe piata? Adica ma intereseaza cu multe bacterii si fermentat daca este poate din ciuperca.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Nu există așa ceva pe piața comercială din România. În străinătate, da există. Trebuie, doar personal, să cumpărați diverse sortimente, inclusiv marcă proprie a hipermarketului respectiv și să vă hotărâți care vă place într-adevăr!

| sierra1 a răspuns:

După cum vezi, ți se spun multe tâmpenii.
Un exemplu de kefir e mai jos dar aici e vorba de GUSTURI - poftă!

https://www.emag.ro/......DPN7M3BBM/

| Goete a răspuns:

De ce nu iti faci rost de ciuperca in sine? Mama mea facea intr-un timp kefir cu ciuperca, problema este ca are nevoie permanent de lapte, ciuperca se dezvolta si ori mai dai la altii, ori arunci o parte si ne-am plictisit de atata kerif si a murit ciuperca. Daca dai un anunt ma gandesc ca tot o are cineva

| Sufar explică (pentru Goete):

Este pe internet si imi voi cumpara, insa pana atunci voiam sa stiu care e cel mai bun de pe piata

| Goete a răspuns (pentru Sufar):

Imi poti trimite un link? Daca am noroc sa se trimita si aici...

| WhiteLife a răspuns:

Poți incerca iaurturile cu probiotice (bacterii benefice pentru digestie), se găsesc in supermarket.