| Anaa939839393 a întrebat:

Care este diferenta intre un termimetru IUni T1 si un termometru IUni T6 adica acel T ce reprezinta si care e mai bun T1 sau T6?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| nicu991 a răspuns:

Cred ca singura diferenta dintre ele este distanta de masurare
T6 masoara de la o distanta cuprinsa intre 3-5 cm iar T1 de la 1-3 cm in rest sunt aceeasi chinezarie.
Daca vrei sa masori temperatura, o faci cu termometru clasic, bucal, sub axila, rectal sau intravaginal.
Referitor la acel T cred ca este strict pentru diferentierea modelelor.