| Deji_Emanuel-Andrei_2001 a întrebat:

Salut, care suc este mai periculos dintre Coca-Cola si Giusto Natura (babane si capsuni)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Care a fost mai bun Iliescu sau Ponta?
raspuns: ii iubesc de nu mai pot pe amandoi, si le doresc o viata lunga, lunga, DUPA GRATII

cola e mai bine facut dar contine chimicale naspa (poate fi folosita pentru curatarea ruginei)
giusto e mai slab facut, cu, chestii ieftine deci s-ar putea sa fie si mai rau decat cola

ambele contin zahar cu lopata (o doza de cola de 330ml contine 8 (opt) lingurite de zahar)

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu contează firma, contează ambalajul. Dacă e de sticlă și dai după dușmani, nu e ca și cum ai da cu un ambalaj din plastic (pet)

| Freya1 a răspuns:

Amandoua.Toate sucurile din magazine contin coloranti si multe chimicale nocive organismului

| Sn4k3 a răspuns:

Oare?

| MihaiNicu23 a răspuns:

Coca Cola pentru ca ataca tot organismul si scade ph-ul vertiginos. Incearca sa pui cola peste carne de pui si maine nu mai gasesti carnea acolo.

| IuliaAna23 a răspuns:

Cred ca e destul de evident ca e cola. Are o cantitate imensa de zahar, dar din cauza acidului nu îți dai seama (+o grămadă de alte motive.)

| ALEXROMANIA36 a răspuns:

Coca-cola pentru ca contine un mic gramaj de COCAINA chiar daca nu scrie la ingrediente. De unde crezi ca vine "coca"? nu multi stiu asta dar acum stii si tu(serios)

| Ruslana_Daniela_Ispir_1996 a răspuns:

Amandoua sunt periculoase, deoarece contin anumiti conservanti! Te sfatuiesc sa iti faci acasa o limonada sau daca ai aparat de facut suc de fructe... te sfatuiesc sa il folosesti