| Hakdhusj a întrebat:

Salut, cat timp nu am miros inseamna ca sunt infectat cu covid? Sau pot fi vindecat dar mirosul inca sa nu fi revenit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| movi a răspuns:

Poate fi si covid mai ales daca ai si febra, dar ar putea fi si de la altceva. Daca simti ca poate fi ceva grav cel mai bine mergi la medic.

| SugarBrownies a răspuns:

Nu inseamna ca esti infectat cu covid.
E doar o "promovare" de-asta, sa te sperie.
Eu am peste 30 de ani si am avut gripe peste gripe peste gripe peste gripe, multe.
La fiecare era la fel, febra, nas infundat, transpirat, nu puteam sa dorm, fara gust, fara miros, ma durea tot corpu, nu puteam sa merg stateam numai in pat.
Fix asta este gripa, si am avut-o de un milion de ori. Si a trecut, cu ceai, cu antibiotic, injectii, pastile si toate alea.
Acum vezi doamne ca daca n-ai gust si miros, ca e covid.
Fix asta se intampla la gripa, ramai fara gust si miros.

Nu stiu ce se intampla cu lumea asta, parca s-au resetat toti si nu isi mai aduc aminte cand aveau gripa inainte, ca erau fix aceleasi simptome pe care le spun astia acum. Fix aceleasi 100%,

| Hakdhusj explică (pentru SugarBrownies):

Sunt ok cu toate, nu am febra nu nas infundat nu nimic
Doar ca n am miros, gust da, si vreau sa stiu daca as putea avea, ca sa nu dau cuiva