| Eibogu a întrebat:

Salut,câte procente sunt sa te tratezi de cancer la san?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca e descoperit la timp nu ai stres, ITP anual la medic e suficient

| Violleta2022 a răspuns:

De cancer la san nu te tratezi, te opereazi, scoti sanul cu cancer si apoi faci chimo terapie sau radiatii.

| Eibogu explică (pentru Violleta2022):

Dar rămâii in viața?
Poți trai?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Eibogu):

Nu, cu cancer de san pe care nu-l operezi si tratezi dupa operatie, nu ai sanse de supravietuire.
Dar depinde de natura cancerului, de cum raspunde corpul dupa operatie, de cat de devreme este detectat samd.
Din pacate, cancerul de san si cel uterin sunt 2 din cele mai rele cancere care ucid milioane de femei in fiecare an, in intreaga lume.

Uite aici:
https://www.mediafax.ro/......i-16806930

https://www.digi24.ro/......at-1418808

| Eibogu explică (pentru Violleta2022):

Dacă te operezi si treci chimioterapie, pai poți trai!?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Eibogu):

Marea majoritate da, traiesc dupa himoterapie, dar sunt si care nu rezista la chimoterapie, fiindca cancerul a fost foarte avansat si atunci colapseaza si mor.

| Mosotti a răspuns:

Procente f mari daca o iei din timp cu tratamentul.

| Frank51 a răspuns:

95% în caz de depistare precoce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde foarte mult de stadiul in care se afla, atunci cand e descoperit.
Strabunica mea a mutit foarte rapid. Pentru ca era deja intr-un stadiu avansat.

| Eibogu explică (pentru anonim_4396):

Doamne ferește, dar care este ultimul stadiu

| Mopmop a răspuns (pentru Eibogu):

Metastaza. Cand cancerul este raspandit in mai multe parti din organism...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Eibogu):

Https://www.donna-medicalcenter.ro/blog/stadiile/cancerului/mamar.html

Stadiul IV este ultimul. Poti sa descoperi mai multe detalii pe site.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Eibogu):

Stadiul 4 metastaza in care cancerul se raspîndeste in tot corpul si deseori se localizeaza in plămîni unde decesul survine in cîteva saptamîni o luna cel mult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Eibogu):

Si strabunicii mele i s-a raspanadit cancerul. A murit foarte rapid. Era in stadiul IV

Răspuns utilizator avertizat
| Stăncescu06667 a răspuns:

Depinde in ce stadiu se află. Sunt si cazuri ce se trateaza.

| Eibogu explică (pentru Stăncescu06667):

Dar cel mai des femeile mor?