| Marvinmiau a întrebat:

Salut, ce imi puteti recomanda pentru buze uscate si crapate, daca exista ceva tratament pentru hidratare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai simplu, ieftin si natural mod de hidratare: lingerea buzelor! happy

| Adry05 a răspuns:

Uleiuri naturale: cocos sau masline.
Iar daca iti iei balsam de buze sa-l iei cu tine, sa iei din ala la "borcanas" decat tip ruj, hidrateaza mult mai bine.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Balsam de buze

| Victoria18 a răspuns:

Strugurel

| MynameisRoxana18 a răspuns:

Incearca doar un ir, nu are rost sa iti dai cu nu stiu ce substante mai ales daca sunt crapate...am avut o problema asemanatoare si s-a inflamat...

| Uitdetine5 a răspuns:

Pentru buze uscate si crapate poti folosi uleiuri pentru buze lichide sau solide
Pe timp de iarna eu ma foslosc cu ulei solida de la Nivea cu cocos
Poti sa folosesti multe exofoliante(scrab) pentru buze.Marca Nivea sau Lush(daca este in Romania)
Poti folosi si rujuri albe pentru hidratare

| Vizuroiu_Madalyna_1997 a răspuns:

Salut. Strugurel de buze cu aroma de măr verde. Este super și hidratează intens!