| AndreiMihaiLNM a întrebat:

Salut, ce pastile de somn recomandati de la farmacie care se pot elibera fara reteta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| oz_1736 a răspuns:

Melatonina. Dar intâi citeste tot despre ea. Ai grija ca somniferele creeaza dependenta. Indiferent ce denumire are sau forma sub care il cumperi- supliment ori medicament. Foarte greu renunti la el

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cele mai bune soluții sunt exercițiile fizice și munca. Dacă se va depune efort fizic intens în ziua respectivă, noaptea va fi fără vise, iar somnul va fi binevenit.

| HadesSs a răspuns:

Incearca tratamente naturiste, pastilele nu sunt o solutie.

| Rotazi a răspuns:

Lapte cald seara sau un ceai de tei. Multa miscare la aer curat.

| gtr2rr3 a răspuns:

BienDormir