| RecKinul a întrebat:

Ce sunt analizele prin biorezonanțã? Trebuie luate în serios? Eu cred cã sunt o porcãrie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Analiza campului bioenergetic este o metoda veche de diagnosticare, dar putini sunt capabili sa sesizeze corect anomaliile bioenergetice a corpului (vizual, prin analiza aurei corpului si prin apropierea mainilor de corpul pacientului). Aceste "analize" detecteaza anomaliile campului bio-energetic a corpului, datorate de diferite probleme de functionare ale organelor.

Asa zisele de "analize prin biorezonanta" facute cu un laptop, la diferite prezentari in sali de sedinte si alte asemenea locuri, in fata unui public invitat este chiar o porcarie. Intentia prezentatorilor este sa vanda diferite marfuri "medicale" pentru persoane credule.
Acele laptop-uri n-au nici un senzor capabil sa masoare campul bioenergetic a corpului.

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Escrocherie medicala.

| Algo098 a răspuns:

Fantezie, nimic real.

| Nonolita a răspuns:

Cu cativa ani in urma, am luat in serios metoda. Nici nu s-a terminat "sedinta" si mi-am dat seama ce mare inselatorie este. Mai ales ca tipa, punea intrebari si dadea verdict in functie de ele. Toata aparatura legata la laptop era ca la un spectacol de scamatorii.

| BilaRomânească a răspuns:

Se numește țeapă