| BuGsstormbunny a întrebat:

Ce tip de tricofitie(pecingine)este ceea ce am eu in poza? Este alba la interior si marginile putim rosii. Nu ma deranjeaza cu nimic, e pe spate.

poza: https://m.imgur.com/a/HPMD78q

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Yuoia a răspuns:

Nu conteaza ca te deranjeaza sau nu.
Este o boala contagioasa. Se extinde si se transmite foarte usor altor persoane. Chiar si de pe obiectele folosite de tine.
Mergi numaidecat la medic.
Pana atunci, igiena severa. Totul spalat si dezinfectat "la sange".
Din locul in care o ai, se poate extinde si spre cap si sa-ti cada tot parul.