| Cosmin483 a întrebat:

Salut! Coroana dentară din ceramică este bună? Să îmi spun din aia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NakedWarrior a răspuns:

Cealalta optiune presupun ca este cea de zirconiu. Dezavantajul la cea de ceramica este pretul, iar avantajul il constitue estetica coreanei, se apropie cel mai mult de imaginea dintelui original. De fapt, nici nu-i poti deosebi, ca in cazul meu si eu am tot de ceramica. Bineinteles depinde foarte mult si de calitatea dentistului. Sper ca te-am ajutat, aici poti afla mai multe https://www.dentalpremier.ro/......s-zirconiu

| Cosmin483 explică (pentru NakedWarrior):

Am o întrebare. Domnul doctor a spus că cea mai ieftină este de ceramică la 250 de lei. Pe net am văzut ca este una dintre cele mai scumpe. Oare este din cauza că sunt minor?

| NakedWarrior a răspuns (pentru Cosmin483):

Sincer nu stiu ce sa-ti spun, am impresia ca exista mai multe tipuri de ceramica, combinate cu alte materiale, metal de exemplu si poate asta influenteaza pretul, dar nu stiu sigur.Cel mai bine e sa vorbesti cu el si sa-i pui toate intrebarile care te intereseaza, e de datoria lui sa-ti raspunda

| Cosmin483 explică (pentru NakedWarrior):

A, ok. Așa voi face. Mersi!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vezi să fie Coroana ceramica pe suport zirconiu! deși sigur n-o "pui" p-aia