| AlexSamp32 a întrebat:

Salut.Cu ce mă afectează fumatul? Mă afectează cu ceva dacă fumez o țigară sa văd cum e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| elisatee21 a răspuns:

Nu poti sa zici ca te si afecteaza dar dupa ce incerci una doua trei tigari este posibil sa nu te mai opresti depinde de organism

6 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

O tigara iti scurteaza viata cu 7-15 minute. Afecteaza mai multe sisteme si practic tot organismul. Nu iti recomand sa fumezi.

| Pool77 a răspuns:

Nu te afecteaza, insa aici intervine caracterul. Daca stii ca devii dependent usor de orice atunci nu incerca. Daca stii ca ai control de sine, si in nici un caz n-o sa devii dependent incearca ca n-are nimic. E totul ok, una nu-ti face nimic, mai ales ca prima n-o s-o poti fuma cum trebuie ca habar nu-i cum se fumeaza o tigara.

| Helpmeforfree a răspuns:

NU FUMA!
Iti vei distruge viata, se face dependenta! Iti faci si pacat

| blAster85 a răspuns (pentru Helpmeforfree):

Pacat nu isi face dar isi strica viata sa-i spunem asa.asa am inceput si eu, una doua...noroc ca pana la 18 ani nu m-a atras.si atunci dintr-o prostie.

| 44TheSinner44 a răspuns:

Una nu cred că te afectează. Dacă încerci, încearcă doar una, nu mai multe, pentru că te va face dependent și nu mai scapi de această dependență.

| Koningskind288 a răspuns:

Eu zic sa nu incerci nici macar una.Pentru ca este posibil sa incerci una,doua,trei, iar apoi sa devii dependent de aceste lucruri. Fumatul provoaca, la nivelul plamanilor, schimbari extrem de severe, acesta afecteaza capacitatea pulmonara si provoaca boli grave, chiar letale, precum cancerul pulmonar cu o mortalitate ridicata.