| Nebuna3459 a întrebat:

Cu laserul se pot îndepărta si alunite care sunt in piele, adica doar pată?
As vrea sa incerc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Da, de obicei e nevoie de 2 sau 3 sedinte. Trebuie sa vorbesti cu un dermatolog.

| Nebuna3459 explică (pentru Eireann):

Adică se poate si la genul asta de alunite?
Mulțumesc mult, ma voi interesa!

| Bruno92 a răspuns:

Nu îți face, rămâi cu cicatrici albe.

| Nebuna3459 explică (pentru Bruno92):

Si se vad urât?
Dacă o știți pe Ask care a jucat în dragoste infinita, am aceeasi problema ca ea si nu mi place.Ma rog, nu se poate numi problemă.

| Bruno92 a răspuns (pentru Nebuna3459):

Alunite de alea de care menționezi tu și eu am. o moștenesc pe mama, și ea are ogrămadă, am fost la dermatolog și am întrebat și mi-au spus că rămân semne g, sunt cauzate de soare sau de genetic, deci nu ai ce sa le faci.da se vad urat, multă lume are așa ceva.

| Nebuna3459 explică (pentru Bruno92):

Mulțumesc pentru raspuns, o sa contactez si eu un dermatolog!

| Bruno92 a răspuns:

Se numesc nevi pigmentari și sunt cauzate de genetic