| anonim_4396 a întrebat:

Salut,
Cu ocazia carantinei am pus pe mine cateva kilograme in jur de 7, 8.
Pentru ca vreau sa arat si eu bine la vara cand s-or redeschide plajele si asa mai departe am dat comanda de un produs de slabit numit AdipoSlim Extreme. Mai e cineva care a testat produsul sau care stie ceva despre el?
Precizez ca am aproape 14 ani si ca sunt si vaper (18mg nicotina/ml daca te ajuta cu ceva ) si nu stiu daca are interactiuni cu nicotina sau cat de sanatos ar fi sa il iau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| InstructorDeIubire a răspuns:

Frate,nu lua prostiile alea de așa zise,, suplimente de slăbit" pentru două motive :
1. NU FUNCȚIONEAZĂ (in cel mai bun caz)
2. Iți poți pune in pericol sănătatea (in cel mai rău caz)
Dacă vrei să slăbești incepe sa iți monitorizezi caloriile (poți folosi aplicația myfintesspal). Aplicația te va intreba la inceput care este scopul tau si iți va da caloriile il care trebuie să te incadrezi. Doar pui acolo ce mănânci si cât mănânci si iti arată cate calori are mâncarea si cate mai ai voie să consumi (e foarte simplu). De banii aia mai bine iți cumperi o ganteră reglabilă ieftină. Si app vape-ul nu este cool si nici sănătos.(iți vei crea doar o adicție pe care va trebui sa o inchei la un moment dat =nu poți vapa toată viața).

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La anisorii stia nu ai nevoie de produse de slabit care actioneaza asupra hormonilor, ci de foarte mult sport si eliminatul dulciurilor, fainoaselor si painii.
In ce priveste vaparea, este un lucru care iti va afecta foarte rau plamanii si ar trebui oprit imediat, inainte sa ajungi prin spitale, cu incapacitate respiratorie. Vaparea este extrem de periculoasa, in special la copii, care au inca plamanii in dezvoltare, fiindca le provoaca boala numita pop-corn lung (in termeni populari), adica gauri in plamani, care-i mortala.
Nu stiu unde-ti sunt parintii de permit unui copil de 13 ani sa vapeze, dar este clar ca esti nesupravegheat si asta nu este deloc bine.

Răspuns utilizator avertizat
| Stropdeploaie a răspuns:

Doamne fereste! Cum sa iei asa ceva! Nici nu cred ca este indicat! sa citesti prospectul produsului! Chiar crezi ca aceste porcarii fac minuni? Pai copilasule! Daca ar fi facut minuni Gandeste te ca nimeni n ar mai fi avut probleme cu greutatea si toata lumea ar fi aratat ca manechinii! Deci Daca vrei sa slabesti incearca sa faci gimnastica! Chiar si izolat in casa poti face.~! Cumparati o bicicleta! Orice altceva numai astfel de tampeni NU!

| Anonimulantisocial17 a răspuns:

Produsele alea functioneaza doar cat timp le iei dupa care te vei reingrasa inapoi si eu ar trebui sa slabesc vreo 3-4 kg
Cam taota lumea sa ingrasat in carantina
Sfatum meu este sa incerci sa slabesti natural

| blackno1 a răspuns:

Deci chestia asta contine ceai verde portocale si piper rosu. De unde si pana unde ii distruge omului ficatii si stomacul? De unde si pana unde e idiot?
Cata ura de cacao.