| SebasWrzzer a întrebat:

Salut,cum pot iesi din despresie, am 16 ani si sunt baiat? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Oi fi tu baiet dar la tine nu este depresie. Este doar varsta la care inca nu esti maturizat.

| MR99 a răspuns (pentru darrio2007):

Depresia este, mai nou, o chestie destul de serioasa printre adolescenti. Daca raspundeti asa, in loc sa ajutati sau sa aveti habar, mai bine nu raspundeti.

| alina2k18 a răspuns (pentru MR99):

Mi-e greu sa cred ca a primit diagnosticul de la un medic psihiatru si l-a lasat fara recomandariwinking
Toti adolescentii cu 5 zile triste se autodiagnosticheaza cu depresie dar daca ii intrebi de cate feluri e depresia si 3 simptome stiu 0 fara sa se uite pe google laughing dar fac pe psihiatrii laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru MR99):

Parerea ta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te prinzi cu mâinile de fund și tragi în sus, așa poți să ieși.
Mai este și o carte cu titlul Invinge depresia.
Și o fată poate să te ajute să ieși, dar întâi trebuie să faci rost de o fată.

| MR99 a răspuns:

Buna! Incearca sa vorbesti cu parintii, ei te pot ajuta cel mai bine. Poate te indruma sa consulti si un psiholog pediatru sau un psihoterapeut.