| Tourniquet a întrebat:

Salut kiss happy.

Cum pot scapa de stres?

Multumesc anticipat. O zi buna! big hug

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Krissy! :X Ascultă muzică care să te liniştească şi să te binedispună. Poartă culori care să te binedispună sau vopseşte pereţii camerelor in culori plăcute. Galbenul îţi dă o notă de optimism; portocaliul ameliorează neplăcerile digestive şi alungă gândurile negre. Vezi, ţi-ar fi trebuit portocaliu după maioneza nesuferită. kiss Mergi la înot sau la aerobic, iar dacă nu ai timp fă ceva mişcare acasă sau fă plimbări în aer liber. Mişcarea face bine la siluetă, organismul este oxigenat si astfel te vei simţi mai bine în pielea ta. Ascultă muzica preferată, mergi la o plimbare, citeşte o carte care te interesează. kiss Mănâncă multe fructe şi legume şi... o zi bună şi ţie! kiss

| DiDi a răspuns:

Pai uite ce fac eu:
- ori cant, ori desenez ( ceea ce-mi face mie placere )
- ma uit la un film, de preferat o comedie
- ma duc la o plimbare ( cu cainele, prietenii )
- ma duc la cumparaturi, la o prajitura, la un suc
Important e sa faci ce iti place tie, ce te linisteste, ce faci cu mare placere, asa scapi de stres.:-)

| thealchemist a răspuns:

Simplu, faci ceva ce te relaxeaza, daca nu chiar exercitii de relaxare. doar sa nu-i asculti pe altii care pot sa-ti spuna ce-i relaxeaza pe ei, nu pe tine. tu stii mai bine ce-i mai potrivit pentru tine.

| marymaryanne a răspuns:

Bunasadsi eu sunt in aceeasi situatie ca tinesadchiar nu stiu ce sa fac nici eu. dar de ce esti stresata? ai un motiv anume? vorbeste cu mine.descarcate daca e nevoie astept un mesaj. poate daca vb una cu cealalta ne mai limpezim mintea. pupastept mesaj

| TabooR a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la un pshiholog am multi prieteni care au fost

| Alina. a răspuns:

Calmandu-te laughing glumesc, acum serios nu lua orice prostie in serios si nu te gandii la "cei mai rau" incearca sa-ti pui "lucrurile" in ordine si vei fi ok! :*

| matt25 a răspuns:

Stres de ce fel? Dar o solutia impotriva stresului este intreprinderea de activitiati, intalniri, etc placute tie. :-)

| darius_3222 a răspuns:

Pentru a scapa de stres ar trebui sa fi calm sa nu ai griji de nimic.

| fanebabanu a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-ti faci ordine in idei, sa stabilesti prioritati si sa dai timp necesar indeplinirii acestora. Da frau liber rabdarii