| Lukasz a întrebat:

Cum pot scapa de un hemoroid pe care il am de 1 an? In prima jumatate de an nu prea i-am dat importanta deoarece ma durea odata la saptamana, dar acum nu-l mai suport, nu am sangerari dar am mancarime si putina durere dupa scaun.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Ai incercat creme care amelioreaza disconfortul la nivelul zonei anale?
Poti folosi Hemorzon, atat ca unguent, cat si sub forma de supozitoare. Il gasesti in farmacii si nu costa o avere.winking
Pentru ca acel hemoroid sa nu te deranjeze, e important sa ai grija si la alimentatie si sa eviti constipatia. happy

| JicaContra a răspuns:

Doctor ai incercat?!?
sau vrei sa iti faci operatie de hemoroizi aici pe TPU
sigur, am un DILO foarte gros care o sa te scape de hemoroizi, dar nu iti ating nici o parte dorsala, pentru ca nu sunt gay, asa ca trebuie sa ti-l infigi singur!