| AlexGrancea a întrebat:

Cum sa slabesc? Am 150 si 55cm. Ma puteti ajuta sa slabesc 5k pana in toamna va rog? Faceti-mi voi un program nu prea scump sau cateva sfaturi, va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raluu25 a răspuns:

Buna! Nu am inteles exact cate kg aia, dar ai putea sa nu mai mananci dupa ora 7 seara, fara dulciuri si sucuri nici acidulate nici naturale. Eventual poti sa iti prepari in casa suc din fructe.Eu am reusit sa dau cateva kg bune mancand o singura data pe zi si nimic dupa ora 7 seara. Daca iti permite programul poti incerca si putin sport ceva gen o tura in jurul blocului pe fiecarea seara

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Zilnic cel putin 4-5 km plimbare fortata pe jos + dimineata bea un pet de 1, 5l de apa (lasat statut de la seara precedenta), dupa care sa mananci ce vrei.
Garantat, daca respecti astia doi, la toamna vei fi slabit.

| BeeBia a răspuns:

Mergi la sală, aleargă prin parc.