| Eueu111 a întrebat:

cum scap de hemoroizi interni fara operatie? fundahappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexandraalis a răspuns:

Consuma alimente care nu te constipa, spala-te in regiunea anala dupa fiecare scaun, daca ai hemoroizi interni, dupa ce te speli cu apa calda, poti introduce in anus un supozitor: hemorzon sau proctolog si te ungi cu un unguent de exemplu hemorzon sau altceva de la farmacie.
Evita sedentarismul.
Daca nu cedeaza in cateva zile sau sangereaza mergi urgent la medic.
Sanatate.

2 răspunsuri:
| alexandraalis a răspuns:

Revin, cu o completare la raspuns, mai poti introduce in anus procto-glyvenol supozitor, este mai scump dar eficient.

| heinekeen94 a răspuns:

Exista anumite medicamente care tii pot opriwinking