| Edy132006 a întrebat:

Daca am fix sub ochi o umflatura,care nu stiu de unde vine,e grav? Ce pot face? Umflatura nu este mare, dar cand o apas, ma doare putin.Este rosie cat de cat dar nu prea se observa, dar eu o simt.Este de la praf, sau poate pentru ca am pus mainile la ochi inainte sa ma spal? Daca are cineva vreo idee sa imi spuna cum pot rezolva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| crysty1222 a răspuns:

Poate fi un cos, care s-a facut din cauza ca ai pus mana murdara la ochi. Incearca sa pastrezi zona cat mai curata si daca nu trece in 2-3 zile mergi la un medic de familie, oftalmolog sau chiar dermatolog.

| Edy132006 explică (pentru crysty1222):

Am mers chiar astzi la medicul de familie.Si a spus ca nu e grav, doar mi-a dat niste picaturi.

1 răspuns: