| Irinelp a întrebat:

Salut, dacă am fost operat de ritm cardiac și au trecut aproape două luni de atunci este normal să mai am palpitații din când în când?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am fost operat de ritm cardiac" - medicul tău e cel mai in măsură să-ți răspundă la așa ceva

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Palpitațiile nu sunt legate neapărat de operație. Nu se pune problema dacă asta este sau nu mormal în cazul dtale. Această problemă, ca și operația, este prea importantă pentru tine, doar ca să îți pui peroblema normalității ei. La control medical o prezinți medicului.

| CristianaMaria a răspuns:

Buna.un amic foarte bun de-al meu s-a operat pentru acelasi lucru acum un an si da, inca mai are palpitatii.cardioloaga lui i-a spus ca inima este perfecta acum, ca operatia a reusit doar ca e normal pentru oricine sa mai aibe si palpitatii ocazional.la el insa sunt si probleme de tiroida.are pulsul marit si palpitatii si din cauza tiroidei.sa iti faci un eco si niste analize. tiroida iti da peste cap tot organismul si mai ales da palpitatii la inima sau stari de agitatie, insomnii, bufeuri etc.el are un nodul pe tiroida si saracul credea ca are probleme inca de la inima.mergi sa iti faci un consult, un eco neaparat si analize pentru tiroida.in rest, da cred si eu ca e normal sa mai ai palpitatii ocazional, toti avem