| anonim_4396 a întrebat:

Daca faci pneumonie de la acest virus, e posibil sa fie fara tuse si cu probleme de respiratie? (precizez ca am avut astm bronsic cu ani in urma)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Citeste aici si poate vei gasi raspuns la problema ta.
https://www.cdt-babes.ro/articole/coronavirus-infectia-COVID-19.php

| sierra1 a răspuns:

"precizez ca am avut astm bronsic cu ani in urma"

de astm NU scapi niciodată, rămâi cu el pe veci

| ancaval a răspuns:

Ai un medic de familie? Sigur ai! Nici un om, normal la cap, nu o să-ți poată răspundă la întrebarea asta!

| ancaval a răspuns:

Eu te cred. Musai să mergi la medic! Noi nu te putem ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa-ti fie groaza de nimic. Toate se rezolva daca le iei din timp. Si eu am avut probleme cu bronsita/plamanii. Am stat in spital pana mi-a trecut. Cu un tratament corespunzator te vei pune repede pe picioare.

| AnOnImuSS1 a răspuns:

Salut poate ai probleme pulmonare daca era sa fii infectat cu, Covind-19 aveai reactiile specificate pe care cred ca le-ai cautat si te-ai informat, adreseaza-te telefonic la medicu de familie!