| numesiprenume0 a întrebat:

Daca folosesc o crema exfolianta pentru piele, trebuie sa folosesc si una hidratanta? De cateva zile am inceput un tratament cu o crema exfolianta. Am si una hidratanta, pe care inca nu am folosit-o. Sa aplic crema hidratanta la cateva minute dupa cea exfolianta sau dupa cateva saptamani dupa ce termin cu crema exfolianta sa incep sa folosesc crema hidratanta? Ofer funda! Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andra9pk a răspuns:

Dupa exfoliere, pielea are tendinta de a se usca. Clatirea nu trebuie facuta cu apa prea fierbinte, iar ultimul pas este hidratarea.

1 răspuns:
| Swae a răspuns:

S-ar putea sa ti se usuce, sa devina sensibila si sa faci cojite. Crema hidratanta echilibreaza.