| zurghii a întrebat:

Salut,

daca iti pierzi simtul mirosului, poti in continuare sa ametesti de la mirosuri puternice? De exemplu acetona. Te ameteste cand o inspiri, dar daca nu mai ai simtul mirosului, esti imun la asa ceva sau doar nu o mai simti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar mirosul nu il simti, in rest este la fel.

| Donsavas a răspuns:

Nu o mai simti, percepția se pierde sau se distorsioneaza dar intoxicarea cu substanta inhalata tot se poate.