| Anonim2000288282 a întrebat:

Salut dacă lucrez cu greutatea corporala sunt șanse sa numai cresc?
Vreau sa ma apuc de sala fără greutăți..asa de început.

Deci dacă fac doar exercitii sunt șanse sa numai cresc?(15 ani)(179)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MValentin a răspuns:

Nu, nu are nicio legătură cardio cu impiedicarea creșterii in înălțime.

| TheStrategist a răspuns:

Adică vrei să faci calisthenics, nu? Presupun că te referi la flotări, tracțiuni, etc. Nu o să-ți oprească creșterea sportul.

| morian a răspuns:

La 15 ani este ok sa faci exerciții cu greutăți. mie îmi spune profesorul de box sa am grija că poate nu mai cresc fiind un pic mai mic ca tine, dar tu nu ar trebui sa ai probleme